Nasz uczeń Krzysztof Zawal z klasy II b zdobył I miejsce w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Pokrzywnej. Wielkie gratulacje dla naszego mistrza szachowego! Krzyś ma bardzo wysoki ranking szachowy, zdobył dwa medale mistrzostw Polski, złoty i srebrny, był na mistrzostwach Europy. Przed nim wiele nowych wyzwań, ponieważ ma dużo propozycji turniejowych. Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć Krzysia i życzymy mu powodzenia w dalszej karierze sportowej.

W ramach "Dnia Dobrych Uczynków" Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 zorganizował zbiórkę wspierającą Stowarzyszenie Miasto Dobre Dla Zwierząt. Podarunki dla podopiecznych stowarzyszenia można było przynosić do specjalnych pojemników umieszczonych na terenie szkoły i przedszkola. Dzieci pięknie zapakowały dary dla zwierzaków. Kolorowe paczki przekazaliśmy bezdomnym kotom i psiaczkom ze Stowarzyszenia Miasto Dobre Dla Zwierząt.

Bardzo dziękujemy rodzicom, przedszkolakom,  uczniom klas I-III oraz IV-VIII za aktywny udział w akcji. Po raz kolejny pokazaliście, że możemy na Was liczyć.

Marta Kołak

Justyna Jasionek-Chodor

Z okazji "Światowego Dnia Pszczoły" uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przygotowali wspaniałą gazetkę "Ciekawostki o pszczołach". Ponadto w tym dniu dzieci ubrały się w barwy pszczółek i dzięki temu w szkole zrobiło się bardzo kolorowo. Klasa III B zorganizowała wysiewanie naturalnej łączki na terenie zespołu oraz przygotowała plakaty promujące ochronę środowiska. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny  "Dlaczego pszczoła może użądlić tylko raz" oraz prezentację multimedialną „Pszczoły w miodzie” wykonaną przez wolontariuszy ze szkolnego wolontariatu „Pomocna dłoń”. Dzieci wykonały  pracę plastyczną na konkurs organizowany przez Mazurskie Miody "EKO PSZCZOŁA".

Za udział w akcji bardzo dziękujemy 😊

Justyna Jasionek- Chodor

Agnieszka Kossak