Wyniki szkolnego konkursu pt. „Zabawa recyklingiem”

Światowy Dzień Ziemi, to największe ekologiczne święto obchodzone 22 kwietnia od 1970 r. na całym świecie, obecnie w 192 krajach. Celem obchodów jest budowanie świadomości, jak łatwo jest doprowadzić do zniszczenia środowiska naturalnego i jednocześnie, jak trudno je odbudować. Hasło przewodnie tegorocznego Dnia Ziemi to: "Przywróć Naszą Ziemię".

Chcąc włączyć się w działania na rzecz klimatu organizujemy konkurs. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich uczniów Naszej Szkoły;)

Organizatorzy: Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych

Cele konkursu:

- propagowanie wiedzy przyrodniczej, włączenie się w obchody Dnia Ziemi

- dostrzeganie zależności między człowiekiem, a otaczającym go środowiskiem

- kształtowanie postaw proekologicznych

- uwrażliwianie na piękno otaczającej nas przyrody

-kształtowanie wyobraźni plastycznej, rozwijanie umiejętności manualnych

Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII.

Warunek udziału w konkursie:

Zadaniem uczestników jest wykonanie zabawki (w dowolnej technice) z niepotrzebnych rzeczy, które przeznaczane są do wyrzucenia (np. butelki, guziki, kartony, stare ubrania itp.).

Do zabawki należy dołączyć opis materiałów, z których została ona wykonana.

Kryteria oceny:

- zgodność z tematem,

- pomysłowość,

- estetyka,

- wkład pracy,

- różnorodność wykorzystanych materiałów.

Kategorie wiekowe:

I kategoria – klasy I-III

II kategoria – klasy IV-VI

II kategoria – klasy VI-VIII

Czas trwania konkursu:

Zdjęcie zabawki oraz opis należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..W tytule maila należy wpisać „Konkurs z okazji Dnia Ziemi pt. „Zabawa recyklingiem”, natomiast w treści imię i nazwisko autora pracy oraz klasę, do jakiej uczęszcza. Termin nadsyłania prac mija 22.04.2021 r. o godzinie 00:00.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 30.04.2021 roku.

Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych

Koordynator: Martyna Ziółkowska