Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Olsztynie otrzymał w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”  wsparcie finansowe w  wysokości  142.200,00 zł.

W ramach programu „Laboratoria przyszłości” na potrzeby Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1
w Olsztynie zakupiono:

wyposażenie multimedialno – techniczne:

drukarkę 3D z pakietem filamentów i pakietem podstawowym, laptop, aparat fotograficzny, gimbal, mikrofon kierunkowy, mikroport, statyw do aparatu, zestaw oświetleniowy do aparatu fotograficznego, zestaw edukacyjny Arduino, stację lutowniczą, drut lutowniczy,  maszynę do szycia, krzesła obrotowe i szafy oraz panele wygłuszające

wyposażenie do nagrywania i rejestrowania dźwięku:

mikrofony nagłowne z akcesoriami, mikser dźwięku z akcesoriami, mikrofony dynamiczny
z akcesoriami, zestaw nagłośnieniowy

klocki i roboty edukacyjne:

zestawy klocków Lego BricQ Motion, Lego Spike Essential, Lego Spike Prime z elementami dodatkowymi oraz zestawy konkursowe : Lego League Explore i Lego League Challenge wraz
ze szkoleniami i licencjami

Powyższe wyposażenie wykorzystanie będzie do prowadzenia zajęć w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” podczas zajęć informatycznych, technicznych, edukacji wczesnoszkolnej oraz zajęć świetlicowych.  Pozwoli  ono również na prowadzenie różnych projektów takich jak:  warsztaty teatralne i  wokalne, konkursy umiejętności artystycznych i technicznych, zajęcia koła fotograficznego, nagrywanie filmów z wydarzeń w szkole, udział w międzyszkolnych i wewnątrzszkolnych konkursach budowania i programowania klocków Lego.