10 maja 2021 roku w naszej szkole odbyło się wielkie gotowanie. Uczennice klasy 6a wzięły udział w konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 15 w Olsztynie, szkoły partnerskie oraz instytucje biorące udział w projekcie Erasmus +.

Konkurs odbył się pod hasłem „Nie marnuję żywności” w ramach realizacji międzynarodowego projektu „Uczniowie walczą z odpadami żywnościowymi i opakowaniowymi poprzez edukację przedsiębiorczości i uczenie się oparte na grze EGGS”. Głównym celem konkursu było propagowanie właściwych postaw ekologicznych, zdrowego stylu życia dzieci i młodzieży oraz walka z ciągle rosnącą liczbą odpadów żywieniowych w naszych gospodarstwach domowych. Zadaniem dziewczynek było przyrządzenie sałatki owocowej oraz smoothie z produktów dostarczonych przez organizatorów.

Za udział, dobrą zabawę i godne reprezentowanie naszej szkoły w konkursie serdecznie dziękujemy.

Marta Kołak

Justyna Jasionek – Chodor