Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego bardzo aktywnie uczestniczyli w obchodach Dnia Ziemi. Dzieci z klas 8 przygotowały edukacyjne prezentacje: „Zanieczyszczenie lasów”, „Zostańmy przyjaciółmi naszej planety” oraz „Światowy Dzień Ziemi”, a także zagadki ekologiczne: „Ekologia”, „Segregacja śmieci”. Prezentacje zostały przedstawione dzieciom z klas I-III, niektóre z nich ósmoklasiści przedstawili osobiście za pomocą komunikatora Teams. Świetlica szkolna zorganizowała Ekologiczne Warsztaty, gdzie dzieci przypomniały sobie zasady segregowania śmieci, poznały pojęcie Upcykling, wykonały plakat „Ziemia nasza planeta” oraz Ekologiczny lapbook. Za świetną zabawę dziękujemy!

Marta Kołak

Justyna Jasionek-Chodor