W piątek 19 marca,  2021 r. uczniowie klasy IIIA z wychowawczynią wzięli udział w akcji ‘’Sprzątanie świata’’ – Polska”

‘’Sprzątanie Świata – Polska” to  lekcja poszanowania środowiska.

Starannie przygotowaliśmy się do akcji. Na lekcjach rozmawialiśmy o zjawiskach zagrażających naszej planecie, zastanawialiśmy się w jaki sposób uczniowie mogą pomóc środowisku?, omawialiśmy sposoby zaangażowania w ochronę przyrody w naszej okolicy. Zapisaliśmy pomysły, wykonaliśmy plakaty. Wspólnie zbieraliśmy śmieci w pobliżu  naszej szkoły, następnie dokładnie je segregowaliśmy.

Celem naszej akcji  było zwrócenie uwagi uczniom naszej klasy, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nasze odpady nie mogą kończyć jako „śmieci” – na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania.

Celem zorganizowanej akcji w klasie była edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko oraz sposobem na realizację wolontariatu klasowego.

Joanna Krasowska