Są różne, białe, rude, brązowe, czarne, pręgowane, rasowe, lecz łączy je to, że wszystkie mruczą i miauczą. Kto? Oczywiście koty. Od samego rana uczniowie w świetlicy szkolnej rozwiązywali krzyżówki oraz quizy na tablicy interaktywnej. Powstało wiele prac plastycznych, które przyozdobiły szkolny korytarz. Nie zabrakło również ciekawostek i zagadek o kotach, kolorowanek, kart pracy, kodowania oraz malowania farbami. Na zakończenie Dnia Kota wszyscy uczniowie obejrzeli film animowany pt. „Przygody kota Filemona”. Ten dzień sprawił naszym uczniom wiele radości. Na pewno długo pozostanie w pamięci dzieci i rozbudzi w nich wrażliwość na dobro i niesienie pomocy naszym kocim przyjaciołom.

Opracowała: Dominika Jastrzębowska